Turecko

Turecko je atraktivní pro svoji asijskou polohu, přírodní a kulturní zajímavosti, a toto platí pro jeho návštěvu jachtou dvakrát. Panuje zde přátelská atmosféra a můžeme ho pro dovolenou na jachtě vřele doporučit. Je vhodné pro jachtaře se základními zkušenostmi. Cenově je atraktivnější než Řecko, takže je relativně levné. Nevýhodou je celkem velká vzdálenost z naší republiky. Sezóna je zde od května do října.

Na tureckém pobřeží jsou hlavními středisky Marmaris, Goecek a Bodrum. Jedinečnost této oblasti tkví v její historii, najdete zde antické ruiny a nedotčenou přírodu s borovicovými háji, krásnými zálivy a kotvišti. Současně jsou zde dobré povětrnostní podmínky, kde vítr Meltemi dosahuje na začátku sezóna 3-4 stupně Beauforta a v druhé polovině může zesílit až na 6-7 stupňů.

V jižní části této oblasti stojí za návštěvu město Fethyie s jeho pestrobarevnou tržnicí. Kalkan s hrobkami ve skále a zlaté pláže Olu Deniz. Jízda z Marmaris na západ vás zavede do zálivu Dolis, kde se ocitnete na okraji civilizace. Je zde mnoho krásných zálivů, kotviště a jenom pár malých míst. Ruiny připomínají, že tady byl domov dávných civilizací.

Můžete pak dále pokračovat do zálivu Gekova se zastávkou ve městě Knidos s jeho impozantními zříceninami. Ve městě Bodrum s bohatou architekturou vás okouzlí harmonie východních a západních kultur.