Řecko - Iónské moře

Řecko je vyhledávaným rájem jachtařů z celého světa, kteří zde mohou najít kromě výborných sportovních podmínek také vynikající kulinářské zázemí s velmi přijatelnými cestami i z našeho pohledu. Hlavní sezóna je zde od června do září, pro příznivce sportovního jachtingu je celkem příznivé počasí i v dubnu, květnu a říjnu. Můžete zde najít oblasti vhodné pro náročné ale i pro začátečníky.

Iónské moře je velmi populární mezi méně zkušenými jachtaři (obzvlášť část kolem ostrova Korfu) kvůli mírným větrům. Od května do září zde fouká severozápadní vítr 2-5 stupňů Beauforta vždy ráno a odpoledne. Hlavními centry jsou ostrovy Korfu a Lefkas.

Vzdálenost mezi jednotlivými přístavy jsou jen několik málo námořních mil, takže si můžete vybrat, kolik času denně chcete na moři strávit. Navigace je zde velmi jednoduchá, bez proudů, přílivů nebo odlivů.

Ve většině přístavů si můžete vybrat kotvení na kotvišti nebo u nábřeží. Zimní deště udržují ostrovy zelené po celý rok. Je zde krásně čistá voda s ideálními podmínkami pro potápění (šnorchlování) pro dospělé i pro děti.

Pro ty, co chtějí strávit svůj volný čas v poklidném prostředí malebných místních restaurací a zálivů bez větších přejezdů, doporučujeme oblast mezi ostrovy Korfu, Paxos, Antipaxos a na pevninském pobřeží od Saiadhy do Pargy.

Pronájmy dvou týdenní a delší doporučujeme navštívit kromě výše uvedeného město Lefkas, projet Lefkaským kanálem a dopřát si nezapomenutelné chvíle při cestování mezi ostrovy Lefkas a Kefalonia, kde můžete navštívit více než 20 malých ostrůvků.