GRAND CIRCLE TOUR – WILD WEST OF THE USA & ROUTE 66

Pro nadšence ze světa Harley-Davidson, máme připravený sen každého, komu dvouválec z Milwaukee učaroval – jihozápad U.S.A. Je to snad nejkrásnější část Ameriky - Grand Circle.

(zahrnující státy Colorado, Utah, Arizona, New Mexico). Projedeme kus Nevady, vnitrozemskou část Californie a v neposlední řadě legendární - Matku Cest – „Historic Route 66“.

 

Den 1-2-3 Praha - Denver - Pagosa Springs - Mexican Hat

Z Prahy se přesouváme do hlavního města státu Colorado – Denver, který je výchozím a zároveň konečným bodem naší Cesty. Barevnost horských scenerií nás provází po celou dobu v Coloradu. Navštívíme Durango, za kterým nás čeká přírodní rezervace Mesa Verde, řadící se svým skalním městem indiánských kmenů Anasaziů a později Navajů, ke světovému dědictví. Překračujeme hranici států Arizony s Utahem, kde půda, kopce a skalní útvary mají sytě červenou barvu.

Den 4-5-6 Mexican Hat - Vermillion Cliffs - Williams - Las Vegas

Přímo na hranici Utahu a Arizony v Monument Valley Navajo Tribal Park nás kombinace barev vycházejícího slunce, blankytně modré oblohy a temně červených skalních monolitů, uvádí v němý úžas… Poté nás čekají Antelope a Marble Canon, Vermillion Cliffs, navštívíme - Grand Canyon - jediné místo, viditelné z měsíce a večer poprvé staneme na Matce Cest – Route 66, v Arizonském městě Williams. Velmi příjemná zastávka v městečku Seligman nás zavede do dob, kdy „R66“ představovala jedinou spojnici mezi východem a západem USA. „R66“ opouštíme v Kingman a v místě, kde člověk dokázal přehradit řeku Colorado v podobě monumentální Hooverovy přehrady, vjíždíme do Nevady.

Den 7-8-9 Las Vegas - Death Valley - Las Vegas - Seligman - Holbrook

Ohřejeme se v Death Valley – Údolí Smrti. Přes Zabriskie Point, Badwater Basin se vátíme zpět do Las Vegas, abychom povečeřeli v unikátním Harley-Davidson Café a stali se součástí večerního života Las Vegas….. Poté zpět do Arizony, na údajně nejkrásnější úsek „R66“. V čase se vracíme do zlatokopeckého westernového Oatman. Arizonou pokračujeme střídavě po „R66“ a Interstate 40 do městečka Holbrook. Odbočkou z naší trasy je Meteor Crater, kde shlédneme kráter nevídaných rozměrů, po dopadu meteoritu, cca před padesáti tisíci lety….

Den 10-11-12 Holbrook - Albuquerque - Alamosa-Denver

Ve státě New Mexico se všude setkáváme s místními indiány a jejich kulturou. Předposlední a poslední noc trávíme ve státě Colorado. Čeká na nás barevné Colorado a jeho hlavní město Denver.

 

Den 13 Denver - Praha

Máme za sebou celých 4.421km, které jsme po Americe urazili, vracíme motocykly, balíme zavazadla plné dojmů, pocitů a už i vzpomínek….. mezinárodní letiště Denver a návrat zpět do reality…